Szanowni Państwo,
 
Olsztyński Park Naukowo - Technologiczny oraz Stowarzyszenie Wzornictwo Przemysłowe Warmii i Mazur serdecznie zapraszają od 4 do 12 listopada 2015 r. do udziału w II edycji Wystawy Dizajnu Odpowiedzialnego „ Nowe Życie - Drugi Wymiar".
 
W tym roku, pozostając nadal w duchu idei szerzonej przez Victora Papanka, propagatora idei dizajnu odpowiedzialnego społecznie, zapraszamy do obejrzenia niebanalnych projektów kreatywnych ludzi, wpisujących się w ideę 3RE, czyli Reduce, Recycle Reuse, które poza ciekawymi formami są również funkcjonalne i przyjazne środowisku.
Wystawa to forma edukacji ekologicznej, prezentacja postaw przedsiębiorczych. W trakcie otwarcia przewidziano prelekcję nt przedsiębiorczości ekologicznej oraz prezentację autorskiego projektu absolwentki School of Form w Poznaniu  IT w zakresie gospodarki odpadami.
 
Wystawa i warsztaty to inicjatywa Stowarzyszenia Wzornictwo Przemysłowe Warmii i Mazur i efekt  współpracy z  Partnerami regionalnymi, czyli Olsztyńskim Parkiem Naukowo-Technologicznym, Parkiem Naukowo - Technologicznym w Ełku oraz Elbląskim Parkiem  Technologicznym.
Wydarzenie jest współfinansowane przez Województwo Warmińsko-Mazurskie, gdzie kreatywność jest wpisana w dalszy jego rozwój.
 
Wystawę można oglądać w  dni powszednie  tygodnia w godzinach 9:00-18:00 oraz w sobotę  od 9:00-15:00 w okresie 04.11.2015 – 12.11.2015 r.
Po raz drugi w tym roku możemy wspólnie uczcić święto narodowe. Tym razem zapraszamy,
by 11 listopada wywieszając flagę narodową obchodzić 97-tą rocznicę odzyskania niepodległości.
Zbiorowe eksponowanie naszych symboli narodowych to najlepszy dowód na społeczne zaangażowanie w budowanie odrębności narodowej. Łatwiej jest w grupie? Stwórzmy taką grupę sąsiedzką na naszym Osiedlu.
Zawieście flagi i przekażcie nasz apel swoim sąsiadom.
Przekonajmy się, że magia flagi uczyni nasze życie bogatszym, ciekawszym, barwniejszym …
Pomysł utworzenia Flagowego Osiedla zainicjowała Rada Osiedla. Zapraszamy do podzielenia się opinią na ten temat. Czekamy na Państwa uwagi pod adresem: osiedle.mazurskie@wp.pl
lub w czasie poniedziałkowych dyżurów w godz. 17.30-18.30. Zapraszamy.
flaga

2015 Osiedle Mazurskie w Olsztynie